Meie alguslugu

Meie loomine algas 1991, kui Hollandi Elektripaigaldusettevõtete Liit (vabas tõlkes) alustasid ETIM projektiga. Sel ajal arendati ETIMit kui üldist informatsiooni mudelit, et toetada äriprotsesside digitaalset osa paigaldusfirmade jaoks. Sellest ühtlustatud andmete vahetusest kogu äritpotsessis ning tarnesüsteemis sai üsna peagi edasiarendus tehniliste toodete klassifitseerimise süsteemiks. Ehk ETIM tänasel kujul on seesama klassifikatsiooni mudel, milleks ta peagi peale esialgset loomist hakkas kujunema.

Kiire laienemine

Üsna peagi ühinesid hulgimüüjad paigaldajate lahendusega ETIM projektis. Tootjate ametlik ühinemine ja tugi võttis aega veidi enam, kuid alates 2006 aastast on kogu tarneahel kaetud. Lisaks sellele teeb Hollandi HVAC ja sanitaartehnika sektor koostööd ETIMiga. Neile järgnesid laevaehituse sektor aastal 2009 ja ehitussektor aastal 2014. Viimane arendus ja laienemine on tööriistade, töövahendite ja ehitustarvikute valdkond 2020 – viimane on proficl@ss klassifitseerimissüsteemi täielik integreerimine ETIM süsteemi.

Rahvusvaheline laienemine

Aastal 1999 toimus esinemine laienemine, kui aasutati ETIM Saksamaa. Kui 2005 selgus, et ETIM 3 versioon suudab ka tegelikult toetada ja süstematsiseerida kaose toodete andmete kirjelduses eri maades, alustati edasist rahvusvahelist laienemist. See viis mitteformaalse rahvusvahelise ühiste huvide grupini 2006 aastal, kui selle moodustasdi 6 liiget. Vaid kaks aastat hiljem asutasid need liikmed ETIM Internationali. Aastal 2019 ühines 21. riik organisatsiooniga.

Pidev areng

ETIM ei arene vaid riike kaasates ega sektorite põhiselt vaid areneb ka ETIMi ulatus. Peale toodete leidmiseks vajalike omaduste klassifitseerimist keskendume täielikule tooteinfole, mille abil teha infovahetust BIM projektides kasutades ETIM MC (mudelite klassid) ja buildingSMART Data Dictionary integratsiooni.