ETIM IXF formaadi uuendus ja jooksev uuendus

Augustis avaldasime uue versiooni ETIM IXF protokollist ETIMile. Uus versioon IXF 3.0 oli vajalik, et toetada lisandunud kohalikke standardite omadusi, mis avaldatakse ETIM 8.0 versiooniga.

Kohalike standardite omadused on sellised parameetrid, mis mis viitavad mõnes riigis kehtivatele standarditele või nõuetele (näiteks kokkusobivus vastavalt BS 6387 CWZ, kus BS tähendab viidet Briti standardile). Koos ca 20 aktiivse liikmesorganisatsiooniga arendame ETIMit aktiivselt ja näeme taoliste omaduste kiirenevat kasvu. Samal ajal on nad olulised just nimelt ühel turul, kuid andmevahetuses tuleb nendega arvestada. Sellest lähtudes lõime taolise kohalike omaduste lahenduse, mille tähistame spetsiaalse koodiga nagu EFUK001  ja see viitab kohalikule turule, mis on väljastanud viidatud standardi. Ka kohalikud standardid tõlgitakse kõikidesse keeltesse, kuid neid on lihtne välja filtreerida kui nad pole kasutajale olulised.

Koos IXF 3.0iga avaldasime ka uue versiooni ETIM dünaamiliste uuenduste kohta, kus on kirjeldatud IXF uuendused ning seal on ka viited uue versiooni allalaadimiseks. Juhul kui kasutate dünaamilist uuendust süsteemina-süsteemis, uuendage palun oma süsteemid vastava IXF 3.0  lingiga, kuna lingid versioonile 2.0 kustutatakse peagi (suvel 2021).

ETIM MC uuendused seoses IXF uuendusega tehakse hiljem, kuna see lahendus vajab veel täiendusi enne avaldamist. Dokumentatasioon (inglise keeles) on saadaval lehel klassifikatsioon ja formaat.